1. Anasayfa
  2. Öne Çıkanlar

KANAL TİPİ AKSİYEL FAN Eskişehir

Eskişehir şehrinde Fanlar, havalandırma sisteminin en önemli bileşenlerinden biridir. Hayatımızın birçok alanında çok ihtiyaç duyulan havalandırmayı sağlar.

KANAL TİPİ AKSİYEL FAN Eskişehir, backward curve, toz fanı,salyangoz,salyangoz fan, eksenel,fan,fancı,fanlar

KANAL TİPİ AKSİYEL FAN Eskişehir isimli sayfamızı incelemek ister misiniz ?

KANAL TİPİ AKSİYEL FAN Eskişehir, euroventiletori, ferrari ventilatori, sama ventiletori, fan and blower

KANAL TİPİ AKSİYEL FAN Eskişehir, fancı makina, fan imalatı, havatek ve havakon hdm ile noras havalandırma sistemleri
KANAL TİPİ AKSİYEL FAN Eskişehir başlığını ilgilendiren firmalar ve fancı fan firmaları

KANAL TİPİ AKSİYEL FAN Eskişehir

Eskişehir şehrinde Fanlar, havalandırma sisteminin en önemli bileşenlerinden biridir. Hayatımızın birçok alanında çok ihtiyaç duyulan havalandırmayı sağlar. Fanlar, çevreyi havalandırmak ve elektronik cihazları havalandırmak için kullanılır. Kanallı fan da bu fan tiplerinden biridir.
Kanallı fan:
Fanlar, Eskişehir şehrinde pervaneler üzerinden hava akışının yönüne göre iki gruba ayrılır. Bunlara aksiyel fanlar, yani kanallı fanlar ve santrifüj fanlar denir.
Kanallı bir fan, havanın fan miline paralel olarak aktığı ve üflendiği bir fandır. Bu fanlar pervaneli kanatlı ve pod tipi olmak üzere iki gruba ayrılır. Bu iki tip fan, silindir şeklinde düzenlendiğinden kanal fanı olarak adlandırılır.
Bu tip fan, doğrudan iç kısımdaki bir fana doğrudan bağlanan veya boru kabuğunun dışında bulunan bir motor düzeneği ile birlikte çalışan fan tipidir. Bu boru düzeninden dolayı kanal fanı olarak adlandırılır. Fanlar kare veya dikdörtgen galvaniz sacdan imal edilmektedir. Bu fan tipinde basınç farkı oluşturularak oluşturulan hava hareketi ekseneldir. Üç farklı gruba ayrılır. Bunlar; pervane kanatlı tip, silindir kanatlı tip ve kılavuzlu silindir tiptir. Düşük, orta ve yüksek basınçlı genel ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme uygulamaları gibi tüm basınçlı sistemlerde kullanılır. En çok kullanılan kanallı fan tipidir.
Eskişehir şehrinde Silindirik kanatlı tip; sadece düşük ve orta basınçlı sistemlerde kullanılır. Yüksek basınçlı solunum sistemlerinde kullanılmaz. Kurutma kabinleri ve boya kabinlerinin egzoz kısmında kullanılır.
Kılavuzlu silindir tip; sadece düşük statik basınç ve yüksek debi için kullanılır. Orta veya yüksek basınçlı havalandırma sistemlerinde kullanılmaz. Büyük hava akışı oluşturmak için kullanılır.
Kanallı fanlar, bu tür sistemlerde kullanılan farklı basınçlara sahip tiplere girer. Bu, en yaygın kullanılan fan türlerinden biridir. Fanlar kinetik ve statik enerji üretir. Bu enerji oranı fan tasarımına bağlıdır.
Bu fanlar havalandırma sağlayarak çevrenizdeki havayı temizler. Klimanın ürettiği sıcak veya soğuk hava ortama üflenerek ortam sıcaklığı ayarlanabilir. Fanlar, biz farkında olsak da olmasak da hemen hemen her teknolojik cihazda kullanılmaktadır.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için Eskişehir şehri ve Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Odunpazarı, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar, Tepebaşı ilçelerinde çalışmaktayız. Bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilir. Hizmet ve destek talebinde bulunabilirsiniz.


Diğer Yazılarımızdan Öne Çıkanlar
Site Haritası